+Fractal Design Ion 500G یک منبع تغذیه عالی SFX-L با عملکرد عالی و خروجی آرام

  • – راندمان ۵VSB می تواند بالاتر باشد
    برخی از EMI بالا در فرکانس های کم

Ion SFX Gold با ظرفیت ۵۰۰W از قیمت معقولی برخوردار است زیرا دارای MSRP 89.99 دلار (۸۴.۹۹ پوند در بازار انگلستان و ۹۴،۹۹ یورو در اتحادیه اروپا) عملکرد کلی بالایی را کسب می کند ، و از آنجا که خروجی سر و صدای کلی آن نسبتاً آرام است. زیر ۳۰ دسی بل (A). این محصول عالی و یکی از بهترین منبع تغذیه در این گروه است که قابل توجه ترین رقبای آن ظرفیت مشابه مدل Seasonic SGX و Corsair SF450 است که دارای ۵۰W کمتر است. با این حال ، دومی حتی از ابعادی کوچکتر نیز برخوردار است زیرا یک واحد SFX است و نه یک SFX-L.

ما قبلاً مدل Ion SFX Gold عضلانی تر را با قدرت ۶۵۰W حداکثر ارزیابی کرده ایم که تأثیر بسیار خوبی بر ما گذاشته است ، اگرچه رقابت SFX در این برد Wattage (600-650W) قوی است. علاوه بر واحد مذكور در بالا ، Fractal Design يك ظرفيت كمتر ، يون ۵۰۰G را نيز منتشر كرد كه همانطور كه شماره مدل آن را نشان مي دهد ، مي تواند ۵۰۰W را تحويل دهد.

منبع تغذیه SFX برای شاسی های کوچک در نظر گرفته شده است که در اکثر موارد سیستم گرسنه انرژی ندارند. نیازی به Wattage زیاد نیست ، که در چنین سیستم عامل های کوچک بارهای حرارتی را بالا می برد ، بنابراین خروجی نویز نیز به شدت تحت تأثیر قرار می گیرد. به لطف CPU های مدرن و GPU های بسیار کارآمد ، ۵۰۰W برای یک سیستم قدرتمند مجهز به یک Intel Core i7 یا یک پردازنده AMD Ryzen 9 و یک پردازنده گرافیکی بالا (Nvidia RTX یا AMD RX) کافی است ، با توجه به اینکه هیچ اورکلاک وجود ندارد

Ion 500G یک واحد کاملاً مدولار SFX-L است که شامل کابلهای بسیار انعطاف پذیر است که در هنگام نصب PSU بیشترین کمک را به شما خواهد کرد. در شاسی های کوچک کار کردن به دلیل محدود بودن فضای داخلی در حال حاضر کار دشواری است ، بنابراین تصور کنید که آیا شما نیز مجبور به مقابله با کابل های سفت و سخت هستید. خوشبختانه ، این مورد در مورد PSU اینگونه نیست ، زیرا Fractal Design از تجربه گسترده ای در ساخت شاسی برخوردار است ، بنابراین مهندسان آن به خوبی می دانند کدام نوع کابل ها امکان مدیریت آسان تر و مسیریابی کابل ها را فراهم می کند.

فن خنک کننده بزرگترین مورد استفاده در واحد SFX-L است. از لحاظ عملی کاملاً قسمت بالای PSU را پوشش می دهد. Seasonic ، تولید کننده اصلی این واحد ، چنین فن بزرگ را برای پایین آمدن صدای خروجی نصب کرده است زیرا هرچه فن بزرگتر باشد ، چرخش آن کندتر می شود تا جریان هوای مورد نیاز خود را تولید کند. با این وجود ، برای بهره برداری کامل از قطر بزرگ فن (برای واحد SFX-L) ، یک پروفیل مناسب سرعت فن نیز ضروری است.

مشخصات فنی
تولید کننده (OEM) :فصلی

حداکثر خروجی DC:  ۵۰۰W

بهره وری:۸۰ PLUS Gold ، * ETA-A (88-91٪)
سر و صدا:* LAMBDA-A- (25-30 dB [A])
مدولار:✓ (کاملاً)

پشتیبانی از حالت دولت اینتل C6 / C7:✓

درجه حرارت (بار کامل):۰ – ۴۰ درجه سانتی گراد
حداکثر ۸۰٪ بار ۵۰ درجه سانتیگراد
محافظت در مقابل ولتاژ بیش از حد مجاز:✓
تحت حفاظت از ولتاژ:✓

بیش از حفاظت از برق:✓

محافظت بیش از جریان (+ ۱۲ ولت):✓

بیش از محافظت از دما:✓

حفاظت از اتصال کوتاه:✓

حفاظت از موج:✓

محافظت فعلی:✓

محافظت در برابر پنکه:✗

بدون عملیات بار:✓

خنک کننده:فن FDB 120 میلی متر (S1201512HB)
عملیات نیمه منفعل:✓

ابعاد (W x H x D):125 65 65 125 125 میلی متر

وزن:۱.۱ کیلوگرم (۲.۴۳ پوند)

فاکتور فرم:SFX-L ، EPS 2.92
ضمانتنامه:۱۰ سال

* هنوز توسط Cybenetics تأیید نشده است. طبق اندازه گیری های ما ، PSU در این دسته از راندمان و نویز قرار می گیرد.

مشخصات برق
راه آهن ۳.۳V 5V 12V 5VSB -12V
حداکثر Amps Power 20 20 41 3 0.3
وات ۱۰۰ ۴۹۲ ۱۵ ۳.۶
حداکثر تعداد توان (W) 500

گذاشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X